معرفی مرکز
صفحه اصلي > مراکز تحقیقاتی > مرکز تحقیقات پرستاری جامعه > معرفی مرکز 

CommunityNursing94@gmail.com

تاریخچه مرکز:

در سال 1393 ایده تاسیس مرکز تحقیقات سلامت جامعه مطرح گردید و با پیگیری های انجام شده ترکیب اعضاء هیئت موسس مرکز مشخص و درخواست تاسیس به ترتیب در شورای پژوهشی دانشگاه ، شورای دانشگاه  و معاونت پژوهشی وزارت بهداشت و درمان مطرح و در یکصدو پنجاهو یکمین جلسه شورای گسترش دانشگاه های علوم پزشکی کشور مورخ 6/10/1394 با تاسیس مرکز تحقیقات پرستاری جامعه موافقت اصولی بعمل آمد. این مرکز پس از تجهیز و سازماندهی از سال 1395 فعالیت خود را شروع کرده است.

هدف این مرکز انجام تحقیقات بنیادی و کاربردی با بکارگیری دانش، تئوری ها و مدل های پرستاری به منظور ارائه روش های مختلف خدمات در سطوح مختلف پیشگیری به فرد، خانواده و جامعه می باشد.

چشم انداز:

ارائه مراقبت های پرستاری با کیفیت، مستلزم انجام تحقیقات مبتنی بر اصول علمی، تئوری ها و مدل های پرستاری ارائه شده می باشد. مرکز تحقیقات پرستاری جامعه برآن است تا براساس نیازسنجی ، الویت های پژوهشی را تدوین نماید و بارویکرد مبتنی بر شواهد و جامعه نگر به اعتلای سلامت آحاد جامعه دست یابد وبعنوان یک مرکز تحقیقاتی معتبر شناخته شود.

رسالت مرکز:

مرکز تحقیقات سلامت جامعه با هدف توسعه و کاربرد تحقیقات در ارائه مراقبت های پرستاری از بالین تا جامعه راه اندازی شده است. بدین منظور این مرکز با جلب مشارکت دانشجویان در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشدو اعضای هیئت علمی گرایش های پرستاری و رشته های مرتبط با آن سعی دارد از طریق حمایت های مالی، شناسایی نیازهای مراقبتی و مشکلات منطقه در حیطه سلامت، گام های موثریدرجهت ارتقای کیفیت مراقبت های پرستاری با رویکرد جامعه نگر در بالین، جامعه و منزل بردارد.

اهداف مرکز:

Ø     توسعه و بکارگیری دانش بشری در زمینه علم "پرستاری جامعه"

Ø     انجام پژوهش های بنیادی اپیدمیولوژیک و بالینی در جهت اصلاح نظام ارائه خدمات بهداشتی درمانی کشور به منظور جوابگویی به نیازهای جامعه اسلامی.

Ø     جمع آوری، تنظیم و طبقه بندی اسناد، مقالات و مدارک مربوطه و انتشار آنها.

Ø     تربیت نیروی انسانی محقق در زمینه پرستاری جامعه.

Ø     ترغیب، تشویق و بکارگیری محققین.

Ø     کوشش در جلب توجهو همکاری مراکز تحقیقاتی و اجرایی مربوطه در داخل کشور.

Ø     همکاری علمی با مراکز تحقیقاتی و آموزشی سایر کشورها و سازمان های بین المللی با رعایت قوانین و مقررات دولت جمهوری اسلامی ایران.

Ø     تعیین استانداردهای مراقبت های پرستاری.

Ø     برنامه ریزی و اجرای سمینارهایی در سطح منطقه، کشور و بین المللی برای مشارکت و همکاری متخصصین و بکارگیری نتایج تحقیقات کاربردی در امر آموزش و مراقبت با تاکید پرستاری جامعه نگر مبتنی بر شواهد و الگوهای مراقبتی بومی.

Ø     بسترسازی جهت انجام تحقیقات درون بخشی و بین بخشی.

Ø     ارائه خدمات مشاوره ایی درخصوص طراحی پروپوزال و آنالیز اطلاعات.

Ø      برگزاری کارگاه ها و دوره های آموزشی به منظور توانمند سازی پژوهشگران حوزه سلامت.

 

 

پیوندهای ویژه

مركز تحقيقات سلامت بارداري دانشگاه علوم پزشكي زاهدان Pregnancy Health Research Center,ZahedanUniversity of Medical Sciences ,Zahedan ,Iran
آخرین اخبار
پرداخت حق التشویق مقالات منتشر شده در مجلات
راهنمای حل مشکل Office Readonly در اتوماسیون اداری
هشدارهایی در مورد مجلات نامعتبر
ملاک های انتخاب پژوهشگر برتر
پوستر

پرتال دانشگاه|پست الکترونیک|تماس با ما|مدیریت تحقیقات|مدیریت آمار و فناوری اطلاعات|اداره پژوهش|اداره توانمندسازی
طراحی و پیاده سازی شده در واحد وب پرتال مدیریت فناوری دانشگاه علوم پزشکی زاهدان