دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان
Zahedan University of Medical Sciences and Health Services1398/08/01
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در بازدید سرزده از مرکز خدمات جامع سلامت نصرت آباد:
تمرکز دانشگاه علوم پزشکی زاهدان بر توسعه خدمات سلامت در محور بم-زاهدان
مرکز خدمات جامع سلامت نصرت آباد، مجهزترین و تنها مرکز ارائه خدمات سلامت در محور بم - زاهدان است که به دلیل اهمیت و لزوم ارائه خدمات به مردم روند ارائه خدمات سلامت در این منطقه توسعه می یابد.
1398/08/01
مدیریت آمار و فناوری اطلاعات
اختلال سرویس اینترنت
دانشگاه علوم پزشکی زاهدان کلیه مقررات صادره خود اعم از بخشنامه ها، آیین نامه ها، دستورالعمل ها و ضوابط اجرایی و ... را پیش از ابلاغ به مدت دو هفته از طریق درگاه الکترونیکی خود در معرض نقد عموم قرار داده و پس از دریافت نظرات و انتقادات سازنده مردمی، نسبت به اصلاح و سپس ابلاغ اقدام می نمایدتمرکز دانشگاه علوم پزشکی زاهدان بر توسعه خدمات سلامت در محور بم-زاهدان
مرکز خدمات جامع سلامت نصرت آباد، مجهزترین و تنها مرکز ارائه خدمات سلامت در محور بم - زاهدان است که به دلیل اهمیت و لزوم ارائه خدمات به مردم روند ارائه خدمات سلامت در این منطقه توسعه می یابد.
19 درصد مجموع مراجعین به اورژانس های بیمارستانی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در اورژانس بیمارستان خاتم الانبیاء(ص) زاهدان، پذیرش شدند
مسئول اورژانس های بیمارستانی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: در شش ماه اول امسال از 450 هزار بیمار که در اورژانس های بیمارستانی دانشگاه خدمات دریافت کرده اند 19 درصد در اورژانس بیمارستان خاتم الانبیاء (ص) زاهدان پذیرش شدند.
بهره برداری از واحد تسهیلات زایمانی مرکزخدمات جامع سلامت المهدی (عج) شهرک دامداران زاهدان
با افتتاح واحد تسهیلات زایمانی در مرکزخدمات جامع سلامت المهدی(عج) زاهدان خدمات مطلوبی در راستای سلامت مادران باردار ارائه خواهد شد.
تمدید مهلت شرکت در بیست و پنجمین دوره جشنواره تحقیقاتی علوم پزشکی رازی
مهلت شرکت در بیست و پنجمین جشنواره تحقیقاتی علوم پزشکی رازی تمدید شد.
نقش حیاتی پایگاههای بین راهی اورژانس 115 تل سیاه و نصرت اباد در انتقال سریع مادران باردار و مصدومان جاده ای به بیمارستانهای زاهدان
دو پایگاه بین راهی اورژانس 115 تل سیاه و نصرت اباد به دلیل قرار گرفتن در میانه محور بم- زاهدان نقش بسزایی در انتقال سریع مادران باردار، مصدومان جاده ای و بیماران بد حال به بیمارستانهای زاهدان دارد.
اختلال سرویس اینترنت
به اطلاع کلیه همکاران میرساند اختلال سرویس اینترنت بدلیل اصلاح ساختار در شرکت مخابرات استان میباشد.
اول آبان روز ملی آمار و برنامه‌ریزی گرامی باد
اول آبان در تقویم کشورمان روز ملی آمار و برنامه‌ریزی نام‌گذاری شده است. علم آمار به مجموعه‌ای از روش‌ها و تکنیک‌ها برای طراحی مطالعات، گردآوری اطلاعات، تجزیه و تحلیل داده‌ها و تفسیر نتایج اطلاق می‌شود.
انتصاب مدیر بازرسی ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات دانشگاه علوم پزشکی زاهدان به عنوان یکی از 6 عضو کمیته فنی پاسخگویی به شکایات اداره کل بازرسی، ارزیابی عملکرد وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
آقای عباسعلی سرگزی مدیر بازرسی، ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات دانشگاه علوم پزشکی زاهدان طی ابلاغی با حفظ سمت و پست سازمانی، به عنوان یکی از 6 عضو کمیته فنی پاسخگویی به شکایات اداره کل بازرسی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی منصوب شد.
انتخاب عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان بعنوان عضو اصلی شورای نظام پرستاری کشور
حامد سارانی عضو هیات علمی دانشکده پرستاری و مامائی زاهدان در انتخابات اخیر شورای نظام پرستاری بعنوان عضو اصلی شورای عالی نظام پرستاری کشور انتخاب شد.
کانون بازنشستگان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گرداننده فرمان آژانس پردیس
تاکسی تلفنی پردیس به کانون بازنشستگان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان واگذار شد.
پیام قدردانی ریاست دانشگاه علوم پزشکی زاهدان از خدمتگزاران به زوار اربعین در موکب های سلامت
خدمت رسانان به زائران اربعین حسینی خارج از وظائف محوله اداری و شیفت کاری، با اهتمامی بر آمده از پندارها و پنداشت های عمیق قلبی و عشق به ملازمت در پیشگاه زائران و عزاداران اباعبدالله الحسین (ع) در نظام سلامت جلوه های فاخری از معنویت را به نمایش گذاشتند.
بازتاب جهانی برنامه علمی سلامت با عنوان هم صدائی مقابله با چالش تغییرات اقلیمی در بیمارستان بوعلی زاهدان
پرسنل بیمارستان بوعلی زاهدان با مشارکت دریک برنامه علمی هماهنگ تحت عنوان هم صدایی مقابله با چالش تغییرات اقلیمی بر رعایت اصول بهداشت محیط در مراکز بهداشتی ودرمانی تاکید کردند که این حرکت علمی زیبا مورد توجه سایت های داخل و خارج از کشور قرار گرفت.
امکان ارائه دستاوردها و محصولات خلاقانه به صورت مجازی در پنجمین فن‌بازار ملی سلامت
امکان «ارائه مجازی» محصولات و دستاوردهای خلاقانه سلامت محور در پنجمین فن‌بازار ملی سلامت فراهم شد.
اولین عمل جراحی موفقیت آمیز خروج سکه از مری کودک 5 ساله سراوانی
با بهره برداری از دستگاه ازوفاگوسكوپ رژيد در بیمارستان رازی سراوان اولین عمل جراحی اولین عمل جراحی خروج سکه از مری کودک 5 ساله سراوانی با موفقیت انجام شد.
بهره گیری از خدمات مراکز مراقبت پرستاری در منزل، گامی در جهت پیشگیری از هزینه های بستری طولانی مدت در بیمارستان
مدیر پرستاری دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: مراکز مشاوره و مراقبت پرستاری در منزل گامی موثر در راستای کاهش هزینه های بستری طولانی مدت در بیمارستان ها محسوب می شود.
امکان عمل جراحی خروج اجسام خارجی از حلق و مری کودکان با خريد دستگاه ازوفاگوسكوپ رژید در بیمارستان رازی شهرستان سراوان
با خريد و نصب دستگاه ازوفاگوسكوپ رژيد در بیمارستان رازی سراوان امکان عمل جراحی خروج اجسام خارجي بلعيده شده در حلق و مری كودكان يا بزرگسالان میسر گردیده است.
غربالگری ژنتیکی 8 هزار نفر زوج جوان در مرکز مشاوره ژنتيک زاهدان
با توجه به آموزش های لازم به زوجین و آزمايش پیش از ازدواج و غربالگری ژنتیکی زوج های جوان، بروز بیماری تالاسمی در این استان کاهش پیدا کرده است
تجهیز لابی ورودی ستاد مرکزی جهت استقرار ارباب رجوع در مدت انتظار دریافت پاسخ از میزخدمت
لابی ورودی ستاد مرکزی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان جهت استقرار ارباب رجوع در مدت پیگیری کارشناس میزخدمت و ارائه پاسخ، تجهیز شد.
افزایش زایمان های طبیعی در تسهیلات زایمانی سرجنگل
ماهیانه بیش از 40 نوزاد به روش زایمان طبیعی در تسهیلات زایمانی سرجنگل متولد می شوند و با توجه به مراقبت های منظم دوران بارداری در مناطق روستایی و سیاری، در 6 ماهه نخست سالجاری کلیه زایمان های منطقه تحت پوشش سرجنگل به صورت بهداشتی و در تسهیلات زایمانی انجام گرفته است.
نوبت دهی تلفنی و اینترنتی میزان مراجعه حضوری برای گرفتن نوبت را کاهش داده است