اخبار > به مناسبت 17 مردادماه، سالروز عروج شهید خبرنگار، مهدی صارمی، پیامی از سوی دکتر سید محمد هاشمی شهری صادر شد. در بخشی از این پیام آمده است:

آخرین اخبار و رویدادهای مهم حوزه سلامت، بهداشت و درمان


بسم الله الرحمن الرحیم

ن و القلم وما یسطرون

خبر، ارزشمندترین محصول رسانه و تاثیرگذارترین ابزار ارتباطی برای شکل دهی به افکارعمومی، مطالبات اجتماعی، صحنه گردانی سیاسی و باورسازی در مخاطبان است و خبرنگاران هم به عنوان اجزاء کلیدی چرخه ارتباطات انسانی، نقش مهم و کم نظیری در ایجاد جریانات فرهنگی و حرکت رو به رشد جامعه در مسیر توسعه مبتنی بر دانایی دارند.

امروزه با وجود گسترش بی سابقه ای که در شبکه های جهانی اتفاق افتاده و دنیای ما را به دهکده ارتباطی کوچکی تبدیل کرده است، هنوز هم رسانه های جمعی و تولید کنندگان محتوا هستند که قادرند تا امواج اجتماعی ایجاد کنند و با بازنمائی رویدادها، سمت و سوی حرکت جامعه را تعیین نمایند. به دیگر سخن خبرنگاران محقق، هدفمند و وظیفه محور که زبان و شیوه موثربرای ارتباط با مخاطب را می شناسند و همواره با تفکر راهبردی و مخاطب شناسی دقیق به رسالت سنگین اجتماعی خود می پردازند، سرمایه های اجتماعی فردا، مسیر حرکت امروز و هدف فردای جامعه را ترسیم می نمایند.

در شرایط فعلی که تمام جبهه کفر و نفاق در برابر اراده ملّت بزرگ ایران به میدان آمده و جنگ تمام عیار و ناجوانمردانه ای را به سردمداری مافیای جهانی رسانه و خبر بر علیه میهنمان شکل داده است، نقش "خبرنگاران" به عنوان ستون فقرات جامعه ارتباطی و تولیدکنندگان محتوای فرهنگی بیش از پیش اهمیت پیدا کرده است.

بدون تردید جریان سازی برای بی اثر کردن توطئه های مزوّرانه امپریالیسم و صهیونیسم جهانی در رسانه های جمعی، ارائه چهره واقعی دین مبین اسلام به عنوان نسخه نجات بخش جامعه اسلامی و بیان هنرمندانه توانمندی ها، قابلیت ها، ظرفیت ها و البته معرفی بدون اغراق، صادقانه و بی پیرایه کاستی های، مهمترین و کلیدی ترین نقش جامعه خبری ما را در این روزهای تاریخی تشکیل می دهد. امروز جامعه ما بیش از هر زمان دیگری به خودباوری واقع بینانه و در عین حال شناسائی مشکلات واقعی نیاز دارد تا حرکت خود به سمت بالندگی و پیشرفت را استمرار بخشد.

اینجانب به نمایندگی از خدمتگزاران مردم در نظام بهداشت و درمان سیستان و بلوچستان، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید صارمی، شهید خزاعی و دیگر شاهدان راه آگاهی، 17 مردادماه، "روز خبرنگار" را به جامعه خبری سیستان و بلوچستان تبریک عرض می نمایم.

اگرچه رسانه های جمعی در استان سیستان و بلوچستان همواره با محدودیت های مختلف سخت افزاری رو به رو هستند امّا خبرنگاران عزیز و پرتوان استان ما برای افزایش سواد سلامت عمومی، توسعه خودمراقبتی، جلب مشارکت جمعی مردم در برنامه ها، ایجاد دلگرمی در ارائه دهندگان خدمت و انعکاس دستاوردهای درخشان فرزندان این آب و خاک در حوزه سلامت از هیچ تلاشی فروگذار نمی نمایند و برای "فرهنگ سازی سلامت" سنگ تمام گذاشته اند. دست شما سلامت نگاران خبرنگار را به گرمی می فشارم و برای همه شما عزیزان آرزوی توفیق دارم. 

 

دکتر سید محمد هاشمی شهری

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان


٢٣١٨١ - 1398/05/17

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


اخبار

اخبار جدید

برگزاری مراسم تکریم و معارفه ریاست بیمارستان علی ابن ابیطالب(ع) زاهدان
ارائه خدمات سلامت به 346 معتاد تزریقی مواد مخدر در مراکز کاهش آسیب دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
پیشرفت فیزیکی بیمارستان 320 تختخوابی زاهدان به 94 درصد رسیده است
استمرار پرونده الکترونیک سلامت ونظام ارجاع موجب کاهش هزینه های سلامت خواهد شد.
معیار سنجش وارزیابی خدمات، صیانت از حقوق شهروندی است.
انتصاب سرپرست بیمارستان علی ابن ابی طالب (ع) زاهدان
تقدیر هیأت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی زابل از حمایتهای رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان، به دلیل خدمات مطلوب به بیماران حاد و اورژانسی منطقه سیستان
فن بازار ملی سلامت بازوی توانمند توسعه فن آوری و تجاری سازی وزارت بهداشت است
با ارتقای کیفیت خدمات سطح اول در مراکز جامع سلامت، قطعا افراد کمتری روانه بیمارستانها خواهند شد.
ارج نهادن به خدمات همکاران ، وافزایش رضایتمندی مردم از رسالت های بازرسی وزارت بهداشت است.
فن بازار ملی سلامت اشتراک تجارب فن آورانه و نو را امکان پذیر می کند.
شناسایی بیش از 2 هزار کودک مبتلا به اضافه وزن و چاقی و ارائه مشاوره های تغذیه ای رایگان در راستای برنامه جامع پیشگیری، کنترل اضافه وزن و چاقی در کودکان و نوجوانان (Iran Echo)
سیستان و بلوچستان میزبان پنجمین دوره فن بازار ملّی سلامت خواهد بود
تقدیر فرمانده بهداری رزمی نیروی زمینی سپاه از رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
راه اندازی دفتر نوآوری و انتقال فن آوری در دانشگاه علوم پزشکی تهران یکی از ثمرات برگزاری فن بازار ملّی سلامت است
اعلام آمادگی توسعه همکاری حوزه مشارکتهای اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استان
انجام زایمان طبیعی بدون درد گامی مهم در حفظ سلامتی مادر ونوزاد
کسب 2 دیپلم افتخار توسط دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان دریازدهمین المپیاد علمی دانشگاه های علوم پزشکی کشور
برگزاری کلاسهای آموزشی در کانون های سلامت محله شهرستان زاهدان
آغاز ثبت ‌نام داوطلبین عضویت در پنجمین دوره انتخابات شوراي عالي سازمان نظام پرستاري جمهوري اسلامي ايران

محتوای مرتبط